olimpinis menuo 2Pirmadienį mokykloje prasidėjo mokinių fizinį aktyvumą ir sveiką gyvenseną propaguojantis projektas „Olimpinis mėnuo“, kurio tikslas - bendradarbiaujant su pedagogais, padėti pradinukams atrasti sveiką gyvenseną ir fizinį aktyvumą, kaip įtraukią, linksmą ir naudingą veiklą.

Šiandien vaikai dėl skirtingų priežasčių dažnai yra linkę į nesveiką elgseną – nesveikus mitybos įpročius bei fizinį pasyvumą, praleidžia per daug laiko prie kompiuterio ekranų ar televizoriaus. Deja, tokios nesveikos elgsenos pasekmės labai skausmingos – sveikatos ar psichikos sutrikimai, kurie gali lydėti visą likusį gyvenimą.

Keturias artimiausias savaites, t.y. rugsėjo 30- spalio 27 d., mokiniai bus skatinami daugiau judėti, sveikiau maitintis, patirti kitokį lavinimą bei mažinti laiką, praleidžiamą prie išmaniųjų prietaisų monitorių.

Kviečiame tėvelius kartu skatinti vaikus:
• daugiau judėti;
• sveikiau maitintis;
• praleisti mažiau laiko prie ekranų;
• atkreipti dėmesį į vaikų gerovę, potyrius, emocijas.

Projektą organizuoja: Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija ir Lietuvos tautinis olimpinis komitetas. Olimpinio mėnesio projekto veiklos bus vykdomos klasėse, ar už jų ribų, savaitgaliais, taip siekiant įtraukti tėvus į ugdymo procesą.

Visos projekte dalyvausiančios klasės, kurios užpildys projekto ataskaitą ir atsiųs 3 - 5 klasės veiklų nuotraukas, pretenduos gauti vieną iš 20 solidžių prizų – nuo edukacinių veiklų visai klasei baseine, gatvės šokių studijoje ar fechtavimo salėje, iki sportinių rūbų komplektų, bilietų į rungtynes ar išmaniųjų apyrankių.

Sveikos elgsenos skatinimas pradinukams padeda gerinti ne tik jų sveikatą, bet ir mokymosi pasiekimus, o puoselėjamos olimpizmo vertybės neabejotinai prisideda prie vaiko asmenybės ir socialinių įgūdžių formavimo. Tikėtina, kad jauname amžiuje išvystyti tinkami įpročiai teigiamai atsilieps bendrai sveikatos būklei visą gyvenimą.