Šiais metais Lietuvos Katalikų Bažnyčia mini svarbią sukaktį. 2022-uosius metus Lietuvos Respublikos Seimas paskelbė LKB Kronikos metais. Iškilmingo jubiliejaus proga Vilniaus „Šviesos“ pradinės mokyklos 3b klasės mokiniai dalyvavo projektinėje veikloje, skirtoje LKB Kronikos 50-osioms metinėms paminėti. Vasario 7 d. projektinės veiklos prasidėjo integruota lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir tikybos pamoka „Iš kronikų skyrelio...Pažintis su LKB Kronika“. Veikloms vadovavo pradinių klasių mokytoja-ekspertė Alma Balnienė ir tikybos mokytoja Vaida Šlepikienė. Smalsūs trečiokai, paklaidžioję po Lietuvos istorijos labirintus pasaulio pažinimo pamokose, integruotos veiklos metu susipažino su dar vienu Lietuvai ir Katalikų Bažnyčiai svarbiu įvykiu – LKB Kronikos leidimu, gvildeno naujas, dar negirdėtas sąvokas, dirbdami grupelėse rinko, užrašė svarbiausius faktus, kuriuos pristatė klasės draugams, o naujas žinias pamokos pabaigoje įtvirtino žaisdami interaktyvųjį žaidimą Kahoot programėlėje.

Pažintį su LKB Kronika mokiniai pratęsė vasario 9 d. dalyvaudami nuotolinėje edukacijoje, kurioje buvo pristatytas iliustruotas pasakojimas vaikams „Kronika. Slaptos knygos istorija“. Susitikimo metu knygos autorės ses. Danguolė Gervytė ir dailininkė Jūratė Tamošiūnaitė – Karašauskienė vaikams papasakojo, kaip gimė idėja leisti knygą, rinkti medžiagą, keliauti po Lietuvą ir ieškoti buvusių Kronikos slėptuvių bei susitikti su gyvais istorijos liudytojais. Knygelės autorės kartu su mokiniais atliko keletą įdomių užduočių: prožektoriaus viduje paslėpė žinią ir eilės tvarka iš suplėšytų skiaučių sudėliojo ištrauką iš sesers Nijolės kalbos, kurią ji pasakė 1974 metais, kai pirmą kartą buvo suimta ir Kronikos leidybą.

Papildę žinių bagažą, 3b klasės mokiniai ėmėsi kūrybinio darbelio – kartu su klasės draugais kūrė savo kronikos puslapį, kuriame iliustravo ir užrašė labiausiai įsiminusius dalykus apie LKB Kroniką. Džiaugiamės, kad projektinės veiklos metu tyrinėdami ir kurdami savo kronikos puslapį, mokiniai turėjo galimybę ugdyti pilietines, tautines ir dvasines vertybes, mokėsi jomis grįsti savo elgesį bei gerbti tautos atmintį. Atliktus kūrybinius darbelius mokiniai sudėjo į knygelę ir džiaugėsi savo sukurta kronika.