Karaliaus Mindaugo laiku Lietuva vaikaiŠiandien (2019-03-14) 3a, 3b, 3c ir 3d klasių mokiniai dalyvaus edukaciniame užsiėmime “Karaliaus Mindaugo laikų Lietuva”.

Edukacinio renginio aprašymas:

Programos tikslas – gyvai, visų penkių pojūčių pagalba (klausos, regos, lietimo, uoslės, skonio) plačiau pristatyti XIII a. istorijos laikotarpį, kuomet Lietuva formavosi kaip valstybė. Šios programos metu vaikai istoriją išgyvens patys, per aktyvų dalyvavimą.

Programos įgyvendinimo planas:

Mokinius supažindinti su XIII a. gyventojų drabužiais – iš kokių medžiagų buvo siuvami drabužiai, kokie aksesuarai ir kokiu tikslu buvo naudojami, kokiais papuošalais puoštasi ir pan. Kiekvienas programos dalyvis apsirengs senoviniu drabužiu, keli dalyviai bus aprengiami pilnu XIII a. gyventojo kostiumu. Mokiniai bandys įvertinti įvairių vėrinių kainas, palyginimo būdu vertins senovinių ir šiuolaikinių drabužių privalumus ir minusus.

Sužaidybinta pažintis su protėvių maistu. Teatralizuoto pasakojimo pagalba edukatorius kvies programos dalyvius į puotą, vaišins ir pasakos apie to meto maisto produktus, patiekalus, naudotus indus, valgymo įpročius ir vyravusias etiketo taisykles.

Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažins su to meto kario kasdienybe: turės galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą ir kitus ginklus. Programa užbaigiama teatralizuotu pasakojimu apie Karaliaus Mindaugo nuopelnus suvienijant įvairias baltų žemes ir pradedant Lietuvos kaip stiprios ir galingos valstybės istoriją.

Aprašymas parengtas pagal pateiktą informaciją: https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/141,

Daugiau informacijos: http://vikingukaimas.lt/courses/mindaugo-lietuva/, https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/141.