Keturiasdešimties paukščių diena – kasmet kovo mėnesį Lietuvoje minima diena, simbolizuojanti paukščių parskridimą. Tikima, kad kovo 10 d. jau būna sugrįžę svetur žiemojusių 40 paukščių rūšių. Tai labai graži pavasario šventė, primenanti, kad turime pakelti galvas ir žvalgytis, pamatyti kuo daugiau paukščių. Tai - ne varžybos, tai - atgaiva sielai.

Žiema pralaimėjo, užleisdama vietą šviesos, šilumos ir spalvų fiestai, kurioje svarbią rolę atlieka paukščių būriai – ir sugrįžtantys iš šiltųjų kraštų, ir mus supantys ištisus metus. Regis, dabar jie pabudo iš gilaus miego ir savo krykštavimais sveikina pavasarį, tvirtais žingsniais atkeliaujantį į mūsų pasaulį.

Vieversiai, varnėnai, gandrai, gervės, strazdai, kikiliai, pempės, kovai, gulbės, antys, daugelio kitų rūšių sparnuočiai įsilieja į nepakartojamą, patį natūraliausią pasaulyje orkestrą, kuriame nėra dirigento, bet stygos veikia nepriekaištingai.

Integruotoje pasaulio pažinimo bei dailės ir technologijų pamokose 4 a klasės mokiniai ( mokytoja Justina Kliknaitė) aptarė paukščių dienos svarbą. Kviečiame pasižiūrėti mokinių darbelių.